ZİNNAT FİLM TABLET YAN ETKİLERİ

ZİNNAT FİLM TABLET YAN ETKİLERİ
Zinnat film tablet antibiyotik ilaçlar arasında yer alır. İçeriğindeki etken sefuroksim aksetil maddesi vücuttaki bakteriler ile mücadele eder ve vücudun enfeksiyon tarafından ele geçirilmesine mani olur. Farenjit, sinüzit, bronşit, ortakulak iltihabı, bademcik iltihabı ve zatürre gibi solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde, idrar yolu enfeksiyonlularının ve böbrek iltihaplarının tedavisinde, yumuşak doku enfeksiyonlarının, bel soğukluğu ve eklem iltihaplarının tedavisinde kullanılan Zinnat film tablet bazı yan etkileri de beraberinde getirmektedir.
Zinnat film tabletin yan etkileri kişiden kişiye farklılık göstermek ile birlikte, genellikle hafif düzeyde seyreder. Ancak bazı vakalarda daha ciddi boyutta yan etkiler görülebilmektedir. Bunda en önemli etken hastanın vücut direncinin seviyesidir.
Zinnat film tabletin hafif yan etkileri mide bulantısı, kusma, ishal ve karın ağrısıdır. Bunlar dışında bazı hastalarda uyku düzensizliği ya da uyuklama durumu gözlemlenmektedir. Baş ağrısı ve baş dönmesi gibi yan etkiler haricinde bayan hastaların bir kısmında vajinal kaşıntı ve akıntı tespit edilmiştir. Bu yan etkiler hafif olarak değerlendirildiği için buy aşamada ilaç tedavisine devam edilmesi önerilir.
Zinnat film tabletin bazı hastalar üzerinde daha ciddi yan etkilerinin olduğu da bildirilmektedir. Aşırı sulu ve kanlı ishalin yanı sıra ani kasılma ve sara nöbetleri görülmekte, bu aşamada hasta ciltte ve gözlerde sararma durumları yaşayabilmektedir. Ayrıca cilt üzerinde kabarcıklar ve kaşıntı da bildirilen yan etkiler arasındadır.

zinnat-250mg-300x215

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.