XETANOR YAN ETKİLERİ

XETANOR YAN ETKİLERİ
Xetanor film tablet ruhsal hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar grubundandır. İçeriğindeki etken paroksetin hidroklorür maddesi, beyindeki bazı kimyasalların üretimini dengeler ve bu kimyasalların sebep olduğu ruhsal sorunların ortadan kaldırılmasında etkili rol oynar. Depresyon, agorafobi, obsesif kompulsif, anksiyete ve sosyalfobi hastalıklarının tedavisinde yardım alınan Xetanor film tabletin bazı yan etkileri de beraberinde getirdiği bilinmektedir. Bu yan etkiler genellikle hastanın yapısına ve vücut direncine göre hissedilmekte, ancak bazı vakalarda iler boyutlara varabilmektedir.
Xetanor film tabletin hafif yan etkileri huzursuz ve sinirli ruh halidir. Bu yan etkiler dışında bazı kullanıcılarda uyuklama ya da uykusuzluk gibi sorunlar görülmekte, bazılarında ise iştah kaybı ya da iştah artışları görülmektedir. Bunlar dışında mide bulantısı ve kabızlık gibi sorunlar yaşanabilmekte, ağız kuruluğundan ve esneme isteğinden bahsedilmektedir. Ayrıca cinsel isteksizlik ve iktidarsızlıkta Xetanor film tabletin yan etkileri arasındadır.
Xetanor film tablet bazı hassas bünye sahibi kullanıcılarda daha ciddi boyutta hissedilmektedir. Ruh halinde iniş çıkışlar görülen hasta anlık öfke patlamaları yaşayabilir ve ilaç tedavisinin ilk günlerinde aşırı huzursuz ruh haline bürünebilir. Saldırgan tavırlar sergileyebilir ya da içe kapanabilir. Bunlar dışında hasta bu dönemde intihar eğilimi gösterebilir kendisine ya da çevresindeki insanlara zarar vermek isteyebilir. Bu yan etkilerden biri ya da birden fazlası aynı anda hissedilirse hasta hemen en yakın sağlık kurumuna götürülüp müşahede altına alınmalıdır.

XETANOR YAN ETKİLERİ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.