SEFAL FORT TABLET YAN ETKİLERİ

SEFAL FORT TABLET YAN ETKİLERİ

    Sefal Fort Tablet vertigo hastalığının tedavisinde, içkulak sorunlarının sebep olduğu baş dönmelerinde, meniere hastalığının tedavisinde, mide bulantısının eşlik ettiği baş dönmelerinin tedavisinde kullanılan ilaçlar grubundandır. İçeriğindeki sinnarizin maddesi, iç kulak sıvısının dengelenmesinde ve beyne giden damarların rahatlatılması tedavilerinde uygulanmaktadır. Sefal Fort Tablet de diğer ilaçlar gibi bazı yan etkilere neden olabilmektedir. Genellikle hafif olarak görülen bu tür yan etkiler, kullanıcının bünyesinin direncine göre şiddetli olarak da hissedilebilmektedir.

Sefal Fort Tablet içeriğindeki sinnarizin maddesi karaciğer hastalıklarını, böbrek hastalıklarını ve düşük tansiyon sorunlarını tetikleyebileceğinden bu tür sorunları olan kişilerin Sefal Fort Tablet kullanım öncesinde ilgili doktora bu şikâyetlerini bildirmeleri gerekmektedir.

Sefal Fort Tablet insan vücuduna uyumlu ve dolaşım sistemine çok ağır etmediğinden sebep olduğu yan etkilerde hafif olarak görülmektedir. En sık görülen yan etkisi yorgunluk ve halsizlik olarak bildirilen Sefal Fort tablet bazı kullanıcılarda hafif olmak şartı ile karın ağrısı ve ishale neden olabilmektedir.  Kullanıcıların bir kısmı ciltte kaşıntı ve döküntü bildirirken, bazı kullanıcılarda ateş basması ve titreme gibi yan etkilere maruz kalabilmektedir.

Sefal fort tablet genellikle insan bünyesinde ciddi bir etki bırakmaz ancak alerjik bir sorunu olanlarda bu tür tepkimeler görülebilmektedir. Dilde ve dudaklarda şişme, nefes alamda güçlük göğüste ağırlık hissi ve kalp ritminde düzensizlik gibi belirtiler görüldüğünde hemen en yakın sağlık kurumuna başvurmak yerinde bir karar olur.

Sefal Fort

Sefal Fort

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.