PURSENNİD DRAJE YAN ETKİLERİ

PURSENNİD DRAJE YAN ETKİLERİ
Pursennid draje kabızlık sorunu yaşayanların tedavisinde, karın bölgesindeki radyolojik çekimlerin hazırlığında, doğum ve cerrahi müdahale sonrasında bağırsakların boşaltılmasında kullanılan ilaçlar grubundandır. İçeriğindeki etken maddesi senna glikozitleri sayesinde bağırsak hareketlerini hızlandırır, bağırsak içinde su tutulmasına ve dışkının yumuşayarak dışarı atılmasına yardımcı olur. Pursennid draje diğer ilaçlar gibi bazı yan etkilere neden olabilmektedir. Genellikle hafif düzeyde görülen bu yan etkiler, kullanıcının bünyesine bağlı olarak bazı durumlarda daha ciddi boyutlarda görülebilmektedir.
Pursennid drajenin hafif yan etkileri karın bölgesinde şiddetli ağrı ya da kramp şeklinde kasılmalar, ishal ve karın ağrısına bağlı olarak görülen mide bulantısı ve kusmadır. Bu tür yan etkiler genellikle hafif olarak gözlemlendiğinden, Pursennid draje tedavisinin yarıda kesilmesine gerek yoktur.
Pursennid kullanıcılarının bazı sağlık sorunlarını göz önüne alarak tedaviye buna göre başlamaları gerekmektedir. Spazm ile birlikte görülen kabızlık sorunlarında, bağırsak tıkanıklıklarında, elektroliz ve su kaybının gerçekleştiği sağlık sorunları ve sebebi çözülemeyen karın ağrısı gibi durumlarda Pursennid draje kullanılması sakıncalı olabilir.
Kabızlık sorunu yaşayan kullanıcılar yüksek tansiyon sorunu varsa, kalp ve damar hastalıklarından birisinden mustaripse, diyabet ve karaciğer rahatsızlığı yaşıyorsa Pursennid draje kullanmadan önce doktorunu bu sorunları konusunda uyarmalı ve doktorun tavsiyesine göre tedaviye başmalıdır. Ayrıca alerjik hastalığı olanlar Pursennid draje tedavisinde dilde ve dudaklarda şişme, göğüste baskı ve nefes alamama gibi sorunlar yaşıyorsa en yakın sağlık kurumu ile iletişime geçmelidir.

pursennid1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.