MAJEZİK YAN ETKİLERİ

MAJEZİK FİLM TABLET YAN ETKİLERİ

     Majezik film tablet, hak arasında en fazla kullanılan ağrı kesicilerden birisidir. Kas ağrıları ve kadınların regl dönemlerindeki ağrıları için kullandığı Majezik film tablet, diğer ilaçlar gibi bazı yan etkilere sahiptir.

Majezik film tablet ‘in yan etkileri arasında en sık göze çarpanı, göğüste baskı ve nefes alma güçlüğü yaşanmasıdır. Ayrıca konsantrasyon bozukluğu, denge problemleri, konuşmada ve yürümede zorluk olarak gözlemlenmektedir. Ayrıca idrar miktarının ciddi derecede azalması da diğer bir yan etki olarak bildirilmiştir. İdrar yaparken yanma, ağrı ve kanama da görülebilmektedir. Buna bağlı olarak vücutta ödem toplanması da yan etkilerinden bazılarıdır.

Majezik film tablet yan etkileri arasında boğaz ağrısı, baş ağrısı, uyuşukluk ve kas ağrısı da görülmektedir. Aşırı terleme, burun akıntısı, sinirlilik hali, görme de bulanıklık ve kulak çınlaması da diğer yan etiklerin arasındadır.

Majezik film tablet ‘in diğer yan etkilerinden en önemlisi sindirim sistemi ile bağlantılıdır. Hastanın mide ve bağırsak faaliyetlerinde değişim, kanlı ve katran görünümlü dışkılama ve kahve telvesine benzer kusma sorunları yaşanmaktadır.

Majezik film tablet genel olarak insan metabolizmasına uygundur, ancak her kullanıcının farklı bünyeye sahip olduğu düşünülürse, bu tür reaksiyonların görülmesi de muhtemeldir.  Hasta bu yan etkilerden birini ya da bir kaçını aynı anda yaşayabilmektedir. Genellikle hafif seyreden bu yan etkiler, şiddetli biçimde seyrediyorsa doktor ile iletişime geçilmesinde yarar vardır.

Majezik_yan etkileri

Majezik_yan etkileri

Google Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Google Reklam
Sağlık ve Tıp