LUSTRAL TABLET YAN ETKİLERİ

LUSTRAL TABLET YAN ETKİLERİ

    Halk arasında mutluluk hapı olarak bilinen Lustral film tablet, adet dönemi öncesinde yaşanan gerginliklerin azaltılmasında, melankolik ruh halinin aşılmasında, depresyon tedavisinde, obsesif kompulsif bozukluklarında ve panik atak tedavisinde kullanılan antidepresan ilaç grubundandır. Kullanıcıların birçoğu Lustral film tablet kullanımından olumlu netice almaktadır. Ancak diğer ilaçlarda olduğu gibi Lustral film tablette bazı yan etkilere neden olabilmektedir.

Lustral film tabletin hafif yan etkileri içinde en öne çıkan mide bulantısı ve sürekli kusma isteğidir. Kullanıcı yaklaşık 14 gün içinde ilaca uyum sağlayabilmektedir. Bu süre içinde ağız kuruluğu, uyuşukluk ve halsizlik yaşayabilmektedir.  Yorgunluk hissi ve uyuklama halinin yanında, uyku düzensizliği ve seks dürtüsünde azalma görülmektedir. Bu tür yan etkiler hafif seyretmekte ve kullanıcının yaşam kalitesini olumsuz etkilememektedir.

Bazı kullanıcılarda daha ciddi yan etkilere neden olan Lustral film tablet koordinasyon kaybına, şiddetli kusma nöbetlerine, istem dışı kasılmalara neden olabilir. Kullanıcı bu süre içinde düzensiz kalp ritmi ile yıpranabilir ve bilinç kaybı yaşayabilir. Bunlar dışında ishal ya da kabızlık sorunu yaşayabilir. Yaşam kalitesinin olumsuz etkileyen bu tür yan etkiler, ilgili doktor ile paylaşılmalı ve doktorun tavsiyesine göre tutum sergilenmelidir.

Lustral tablet alerji zafiyeti yaşayan bünyelerde, göğüs sıkışmasına dil ve dudakların şişmesine ve nefes alıp vermede sorun yaşanmasına neden olabilir. Bu gibi yan etkiler fark edildiğinde hemen bir sağlık kurumuna başvurulması gerekir.

lustral yan etkileri

lustral yan etkileri

Yorumlar

  1. Derya diyor ki:

    Merhaba . Ben cok sınırlıyım ufacık birşeyde parlıyorum . Defalarca sevgilimle ayrılma derwcesine geldik . Ailemle aram kötü sürekli tartısmak için yer arıyorum . Bu ilacı kullansam faydası olur mu

    1. admin diyor ki:

      Lustral reçetesiz kullanılacak bir ilaç değildir. Aman dikkat.

Sağlık ve Tıp