DRAMAMİNE TABLET YAN ETKİLERİ

DRAMAMİNE TABLET YAN ETKİLERİ

    Dramamine tablet, antivertigo ilaçlar grubundandır. İçeriğindeki etken maddesi dimenhidrinat özelliği sayesinde yol hastalığında, mide bulantısının tetikleyen baş dönmelerinde ve sersemliği önleme tedavilerinde kullanılmakta ve çoğu kullanıcı Dramamine tedavisinden olumlu sonuç almaktadır. Ancak her ilaçta olduğu gibi Dramamine tabletinde bazı yan etkileri görülmekte ve kullanıcıyı bu süre içinde tedirgin etmektedir.

Dramamine tablet içeriğindeki dimenhidrinat bazı sağlık sorunu yaşayanlarda kullanımı sakıncalı görülmektedir. Özellikle üriner sistem sorunu yaşayanların bu ilacı kullanımları doktor kontrolünde gerçekleşmelidir. Prostat büyümesi, mesane sorunları, astım, karaciğer ve böbrek fonksiyonlarında yaşanan sorunlar, glokom ve kalp ve damar hastalıkları konusunda sorunlar yaşayanların Dramamine tablet kullanım dikkat ile takip edilmelidir.

Dramamine tabletin yan etkileri kullanıcının bünyesine göre farklılık göstermekte ve her kullanıcı da farklı yan etkiler görülebilmektedir bu yan etkiler genellikle hafif düzeyde seyretmekte, ancak bazı durumlarda kullanıcının yaşam standardının düşürebilmektedir.

Dramamine tabletin en sık görülen yan etkisi mide bulantısı ve kusmadır. bunun yanı sıra idrar yapmada güçlük ya da hiç idrar boşaltamama, iştah azalması ve mide yanması, kalp atışlarında düzensizlik ve taşikardi olarak gözlemlenmektedir. Bunun yanı sıra bazı kullanıcılar görme yetisinde bozukluk ve bulanık görme gibi yan etkilerden şikâyetçi olmaktadır. Ağız ve boğazda kuruluk, baş dönmesi ve denge kaybı gibi yan etkilerin yanı sıra huzursuzluk ve agresif ruh hali de görülebilen yan etkilerden bazılarıdır.

DRAMAMİNE TABLET

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.