DİANE 35 YAN ETKİLERİ

DİANE 35 YAN ETKİLERİ

    Diane 35 günümüzde birçok kadın tarafından kullanılan doğum kontrolü ilaçlarından birisidir. Amacı önemli olmak ile birlikte, Diane 35 ‘inde bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkiler kullanıcının yaşam kalitesini bozuyorsa, hemen doktor ile iletişim kurulmalı ve doktorun tavsiyesine göre tutum sergilenmelidir.

Diane 35 doğum kontrol ilacının yan etkilerinden bazılarını sıralamak gerekirse, memelerde büyüme, ağrı ve akıntı olabilmektedir. Genellikle 35 yaş öncesindeki kullanıcılarda bu yan etki sıkça görülmektedir. Diğer bir yan etkisi, ara kanama ve ilaç kullanımına başlanılması ile birlikte serviks salgısında değişim gözlemlenmektedir. Ayrıca vajinal enfeksiyon durumunda diğer bir yan etkisidir.

Farklı bünyelerde kullanımında farklı tepki gösteren Diane 35,ruh halinde huzursuzluk ve mutsuzluk gibi ruhsal etkilerde gösterebilmektedir. Ağlama nöbetleri, öfkeli ya da mutsuz ruh hali ve içe kapanma, en sık görülen yan etkilerinden bazılarıdır.

Diane 35’in sindirim sistemi ile ilgili yan etkileri, mide bulantısı, kusma ve şiddetli karın ağrısı olarak tespit edilmiştir. Sindirim sorunu yaşayan kullanıcılarda ishal vakaları görülmektedir, eğer bu tür sorunlar devam ediyorsa doktor ile iletişime geçmek önemlidir.

Diane 35 yan etkileri gözlerde hassasiyet, hızlı kilo artışı, deri döküntüleri ve kaşıntı olarak sıralanmaktadır. Kullanıcının bünyesi ile bağlantılı olan yan etkiler, bazı kullanıcılarda hiç görülmediği gibi bazı kullanıcılarda ise birden fazla yan etkisi görülebilmektedir. Görülen yan etkiler yaşam kalitesini bozacak düzeyde ise hemen doktor ile görüşülmelidir.

Yorumlar

 1. sevgi diyor ki:

  Diana35 kullanıyorum sadece mide bulantım var adetlerin geçiliyor PCO hastasıyım ve çocuk istiyorum ama 6 ay boyunca kullanıcam acaba doğru iaçmı verdi doktorum 6 ay değicekmi beklediğimeçok endişeliyim.

  1. admin diyor ki:

   Doktorunuzun verdiği ilaç ve tedavi yöntemlerine harfiyen uyulursa kesin sonuç almak mümkündür.

 2. sin diyor ki:

  reglimin 2 günü diane35 kullanmaya başladım 6 gündeyim.göğüslerim hassaslaştı,sürekli mide bulantım var,kokulara karsı daha duyarlı oldum:( cinsel isteksizliğim varmıs. eşim hapı bırakmamı istiyor. ama suan bırakmam regli olmama sebep olmazmı?

  1. admin diyor ki:

   Bu durum biraz hassas ve doktor kontrolü şarttır.

 3. gül diyor ki:

  21 yaşındayım, Pcos hastasıyım. Diane 35 kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu. Vucudumda ve yüz bölgemde aşırı kaşıntı oluyor. Kullanmaya devam edeyimmi yoksa bırakayımmı?

  1. admin diyor ki:

   Gül hanım bu ilacı size doktorunuz verdi bence bırakmanıza da O karar vermeli

 4. nergiz diyor ki:

  DIANE ICE ICE HAMILE KALA BILIRMIYIM BIR YAN ETKISI OLARMI?

  1. admin diyor ki:

   Nergiz hanım yan etkisi olursa belli eder ilacı kesersiniz.

 5. sabriye diyor ki:

  iyi günler. 24 yaşındayım pcos hastasıyım doktor bana diane 35 ilacı yazdım ilk 4 hapı kullandıktan sonra 5gün ara verdim 6. gün ilacı kaldığım yerden devam ettim. sorun olur mu birde az birşey kan akıntısını gördüm normal mi bu ?
  :(((((((((((((((

 6. nur diyor ki:

  İyi günler yüzümdeki tüylenme için kadın doguma gittim hormon profili yaptırdım çok uçuk olmasada erkeksi hormonda braz artış olmuş bu yüzden dıane 35 verdi fakat kilo almaktan korkuyorum ve tüylenmemeyi önlüyormu merak ediyorum kullananların nasıl sonuç aldıgını ?

  1. admin diyor ki:

   Kullanan okuyucularımız cevap verirlerse seviniriz.

 7. zahide diyor ki:

  Diane 35 ilacini adetimin 5 gunu kullanmaya basladim bugun 2. Gunummide bulantisi kusma ibi yan etkileri var yemekten kesildim kullanmak istemiyorum aslinda ama doktorum onerdi napcam bilmiyorum

 8. hatice diyor ki:

  Merhabalar ben Pcos hastasıyım 2008 den 2012 kadar aralıklı olarak diane kullandım arada bıraktım tekrar basladim en son kullandığım da kasiklarima şiddetli bi agri girdi ondan sonra adetlerim simdiye kadar hep düzenli oldu kistlerim patlamismidir acaba bide ilerde çocuk istediğinde sıkıntı olur mu .bi de bu hastalık meme kanseri yönünden risklimi kafam cok karışık yardimci olursaniz sevinirim

 9. bahar diyor ki:

  merhabe ben 17 yaşındaym adet düzensizliğm var ve yaklaşık 6 aydır adet olmuyrum daha önceleri yasmn kullandm ve migren yaptı kiloa aldm.bıraktm şimdi dianeyi tavsiye ettiler ama yne aynı sornlar olur dye başlayamdm yardmcı oln liütfen

 10. Vildn diyor ki:

  Merhaba 7aydırdiane 35 kullanıyorum tüylenmeden dolayı verdi doktorum ama 10kilo aldım başladığımdan beri ve göğüslerde kalçada şişme var günlük 1saat yürüyorum ama yinede kilo aldım ne yapabilirim

 11. sema diyor ki:

  kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu ve inanılmaz hızlı kilo aldım kilo sıkıntınız warsa kesinlikle önermiyorum 1 haftada devasa bi göbeğim oldu…

 12. gülten diyor ki:

  Merhaba 20 yaşındayım sol göğsümde kist ameliyatı oldum ve diğer göğsümde de var ama ameliyata gerek olmadığını söyledi doktorum ve bir kadın doğum doktoru uzmanına başvurdum oda bana hormon tahlili yaptı biraz bozuk çıktı diana 35 verdi 6 ay bi tedavi süreci ile birlikte şuan yan etki olarak benim her iki göğsümde de müthiş bir ağrı var ne yapmalıyım beklemeli miyim geçer mi ? teşekkür ederim şimdiden :)

 13. nazlı diyor ki:

  diana 35 kıllanma yapıyor mu yeni başladım kullanmaya ve korkuyorum kıllanma yapacak diye