DİANE 35 YAN ETKİLERİ

DİANE 35 YAN ETKİLERİ

    Diane 35 günümüzde birçok kadın tarafından kullanılan doğum kontrolü ilaçlarından birisidir. Amacı önemli olmak ile birlikte, Diane 35 ‘inde bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkiler kullanıcının yaşam kalitesini bozuyorsa, hemen doktor ile iletişim kurulmalı ve doktorun tavsiyesine göre tutum sergilenmelidir.

Diane 35 doğum kontrol ilacının yan etkilerinden bazılarını sıralamak gerekirse, memelerde büyüme, ağrı ve akıntı olabilmektedir. Genellikle 35 yaş öncesindeki kullanıcılarda bu yan etki sıkça görülmektedir. Diğer bir yan etkisi, ara kanama ve ilaç kullanımına başlanılması ile birlikte serviks salgısında değişim gözlemlenmektedir. Ayrıca vajinal enfeksiyon durumunda diğer bir yan etkisidir.

Farklı bünyelerde kullanımında farklı tepki gösteren Diane 35,ruh halinde huzursuzluk ve mutsuzluk gibi ruhsal etkilerde gösterebilmektedir. Ağlama nöbetleri, öfkeli ya da mutsuz ruh hali ve içe kapanma, en sık görülen yan etkilerinden bazılarıdır.

Diane 35’in sindirim sistemi ile ilgili yan etkileri, mide bulantısı, kusma ve şiddetli karın ağrısı olarak tespit edilmiştir. Sindirim sorunu yaşayan kullanıcılarda ishal vakaları görülmektedir, eğer bu tür sorunlar devam ediyorsa doktor ile iletişime geçmek önemlidir.

Diane 35 yan etkileri gözlerde hassasiyet, hızlı kilo artışı, deri döküntüleri ve kaşıntı olarak sıralanmaktadır. Kullanıcının bünyesi ile bağlantılı olan yan etkiler, bazı kullanıcılarda hiç görülmediği gibi bazı kullanıcılarda ise birden fazla yan etkisi görülebilmektedir. Görülen yan etkiler yaşam kalitesini bozacak düzeyde ise hemen doktor ile görüşülmelidir.

Google Reklam

Yorumlar

 1. sevgi diyor ki:

  Diana35 kullanıyorum sadece mide bulantım var adetlerin geçiliyor PCO hastasıyım ve çocuk istiyorum ama 6 ay boyunca kullanıcam acaba doğru iaçmı verdi doktorum 6 ay değicekmi beklediğimeçok endişeliyim.

  1. admin diyor ki:

   Doktorunuzun verdiği ilaç ve tedavi yöntemlerine harfiyen uyulursa kesin sonuç almak mümkündür.

 2. sin diyor ki:

  reglimin 2 günü diane35 kullanmaya başladım 6 gündeyim.göğüslerim hassaslaştı,sürekli mide bulantım var,kokulara karsı daha duyarlı oldum:( cinsel isteksizliğim varmıs. eşim hapı bırakmamı istiyor. ama suan bırakmam regli olmama sebep olmazmı?

  1. admin diyor ki:

   Bu durum biraz hassas ve doktor kontrolü şarttır.

 3. gül diyor ki:

  21 yaşındayım, Pcos hastasıyım. Diane 35 kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu. Vucudumda ve yüz bölgemde aşırı kaşıntı oluyor. Kullanmaya devam edeyimmi yoksa bırakayımmı?

  1. admin diyor ki:

   Gül hanım bu ilacı size doktorunuz verdi bence bırakmanıza da O karar vermeli

 4. nergiz diyor ki:

  DIANE ICE ICE HAMILE KALA BILIRMIYIM BIR YAN ETKISI OLARMI?

  1. admin diyor ki:

   Nergiz hanım yan etkisi olursa belli eder ilacı kesersiniz.

 5. sabriye diyor ki:

  iyi günler. 24 yaşındayım pcos hastasıyım doktor bana diane 35 ilacı yazdım ilk 4 hapı kullandıktan sonra 5gün ara verdim 6. gün ilacı kaldığım yerden devam ettim. sorun olur mu birde az birşey kan akıntısını gördüm normal mi bu ?
  :(((((((((((((((

Google Reklam