CİPRALEX FİLM TABLET YAN ETKİLERİ

 

CİPRALEX FİLM TABLET YAN ETKİLERİ

    Cipralex film tablet, yetişkinlerde görülen depresyon belirtilerinde kullanılmaktadır. Agorafobi, majör depresif ruh hali, obsesif kompulsif gibi ağır depresyon vakalarında kullanılan Cipralex film tablet, bazı yan etkileri sebebi ile kullanıcıların hayatında sorun oluşturmaktadır.

Cipralex film tabletin yan etkilerinden hafif olanları ilaç kullanımını terk etmeyecek düzeydedir ve kullanıcının yaşam kalitesini olumsuz etkilemez. Mide bulantısı, kusma, ishal ya da kabız, uyku hali, huzursuzluk, baş dönmesi ve cinsel açıdan isteksizlik olarak kendisini gösteren yan etkiler, bünye ilaca alışması ile birlikte ortadan kalkmaktadır.

Cipralex film tablet, her kullanıcıda farklı yan etkiler gösterebilmektedir. Kullanıcının bünyesi ile ilgili olan bu durum bazen yaşam kalitesinde düşüşlere sebep olabilmektedir. Halsizlik, halüsinasyon görme, nöbet geçirme ve kasılmalar ciddi yan etkilerden bazılarıdır. Ayrıca şiddetli mide bulantısı ve kusma, ishal gibi yan etkilerde görülebilmektedir. Cipralex film tablet kullanıcısında bu yan etkilerden bir ya da birkaçı olursa, hemen doktor ile iletişim kurulup sağlık desteği talep edilmesi gerekir.

Bazı zayıf bünyeli insanlarda intihar eğilimi görülmektedir. Ayrıca kalp ritminde düzensizlik, huzursuz ve telaşlı ruh hali gözlemlenmekte, ayrıca kullanıcının ruh halinde hızlı değişim fark edilmektedir. Özellikle intihar eğilimi olan hastaların yalnız bırakılmaması, sürekli gözlem altında tutulması, gerekirse bir sağlık kurumundan yardım alınması önemlidir. Hastanın bu aşamada ilaca devam edip edemeyeceği konusunda en sağlıklı kararı, hastanın geçmişini takip eden doktor yapabilmektedir.

Cipralex Yan Etkileri

Cipralex Yan Etkileri

Google Reklam

Yorumlar

 1. pandermea diyor ki:

  henüz bir haftadır kullanıyorum. mide bulantısı dışında ağzımda çok fazla salya artışı oldu ve sürekli esniyorum bu durum cipralex’in yan etkilerinden midir? yoksa başka bir sorunum daha mı var?

  1. admin diyor ki:

   Bu durum Cipralex yan etkileri arasında gösterilebilir. Fakat geçicidir bir durumdur devam ederse mutlaka doktorunuza başvurunuz.

   1. maystronq? diyor ki:

    ben bu ilacı kullandıktan sonra gözbebeklerimde ciddi bir büyüme meydana geliyor bu normalmi boyle bir etkisi olabilirmi ?

    1. admin diyor ki:

     Ahmet bey bu yorumu kullanıcılara soralım.

 2. sibel avcı diyor ki:

  ben de içmediğim zamanlarda beynimin içinde bir dönme ve bununla birlikte iç bulanması yapıyor neden acaba bu ilacı nasıl bırakıcaz

  1. cem diyor ki:

   İlaç birden değil kademeli ve kontrollü bir şekilde azaltarak bırakılmalı.

 3. figen diyor ki:

  Cipralexi kullanmaya basladigimdan beri alin bolgemde ve yuzumde asiri derece sivilce oldu ve iyilesmiyor giderek daha da artiyor. Acaba ilacin yan etkilerinden olabilir mi.

  1. admin diyor ki:

   Cipralex film tablet, her kullanıcıda farklı yan etkiler gösterebilmektedir. Cipralex kullanmadan önce de sivilceleriniz varmıydı?

   1. figen diyor ki:

    Hayir bu ilaci kullanmadan once alnimda hic sivilcelenme yoktu

 4. Merve diyor ki:

  Benim annemde bu ilacı kullanıyor. yaklaşık iki hafta oldu. Halsizlik ve mide bulantısı var. Sürekli yatmak istiyor ve mutsuz. Çok can sıkıcı :-(

 5. figen diyor ki:

  Hayir kullanmadan önce alnimda hic sivilcelenme olmazdı.

  1. caner s diyor ki:

   Ciprelax 1kere yarim ictim 3-4 gundur bilinc bulanikligi ve gorme kaybi yasadim acaba bu yan etkisi kac gun surer

   1. admin diyor ki:

    Yarım kullanılan cipralex ilacının 3.4 gün yan etkisi sürmez. Mutlaka doktorunuzla irtibata geçiniz.

 6. ensar diyor ki:

  benim halam da bu ilacı kulanıyor ağızında acı tat hissediyor midesinde rahatsızlık hissediyor kalp atışı hızlanıyor bu ilaç dan olabilirmi çözümü nedir …

  1. admin diyor ki:

   Evet saydığınız belirtiler cipralex yan etkileridir. Eğer devam eder ve sürekli hal alırsa mutlaka bu ilacı veren doktorunuza danışınız.

 7. irsalimesel diyor ki:

  Bu ilacı kullanalı yaklaşık 5 ay oldu ve aşırı külo aldım bu ilacın bi yan etkisi olabilir mi

  1. admin diyor ki:

   Cipralex kilo aldırır ama aşırı şekilde aldırmaz.

 8. irsalimesel diyor ki:

  Bu ilaç külo yaparmı

  1. admin diyor ki:

   Fazla yapmaz dikkat etmek gerekli sadece.

 9. serap80 diyor ki:

  Bu ilacı tam 2 aydır kullanıyorum.Doktorum obsesif kompulsif teşhisi koydu.
  ilacın yan etkilerini ve kullanıcı yorumlarını okuyunca çok korkmuştum nasıl kullanacağım diye düşünürken korkarak başladım ve hiçte söylenenler gibi olmadı akşam yatmadan önce alıyorum takıntılarım gitti.
  Ayrıca kilo falan da yapmadı.Bence ilaçtan bu kadar korkmaya gerek yok .

 10. çiğdem diyor ki:

  ilacı yeni kullanmaya başladım ama baş ağrısı çekmekteyim bu durum bir yan etki midir? bu baş ağrılarım zamanla geçer mi?

  1. admin diyor ki:

   Baş ağrınız ilaçtan olabilir fakat şiddeti artar ise mutlaka doktorunuza danışınız.

  2. nedim diyor ki:

   senmisin?

   1. admin diyor ki:

    Kim nedim bey.

 11. diazem diyor ki:

  Bu ilaca başlayalı 3 ay olacaktı fakat 4 gün önce bıraktım 2 gündür inanılmaz derecede baş dönmem var bu normal bir durum mu

  1. admin diyor ki:

   ilacı doktor kontrolünde alıyorsanız tablet bitmeden bırakmamanız gerekiyor. Kesinlikle doktorunuza baş vurunuz.

 12. Mirkan diyor ki:

  Bana 6 boyunca bunu kullanmam gerektiğini söyledi doktor ben şu an 2.günümdeyim ve 10mg’ın yarısını 6 gün boyunca 5mg olacak şekilde kullanmamı söyledi peki bunu kullanmam gerekiyor mu ya haplara bağlı kalmak istemiyorum ve bırakıncada bagımlı gibi bir etkisi varmı.

  Ve 2 gündür kullanıyorum yarım olarak 5mg mide bulantısı ve belli belirsiz bir çok az ama baş ağrısı var bu ilacın yan etkisi arasında var bunu kullanmalımıyım gerçekten?

  1. admin diyor ki:

   Bu ilaç kullananı yaşam kalitesini düşürür ancak çok ciddi derecede rahatsızlık verici ise doktorunuzla görüşerek bu sorununuzu çözebilirsiniz.

 13. kerem diyor ki:

  Iki haftadır kullanıyorum cildim çok kurudu normal midir

  1. admin diyor ki:

   Olabilir cilt kuruluğu mevsimsel de olabilir.

 14. cem diyor ki:

  ben de bu ilacı 1,5 aydır kullanıyorum. ilk iki hafta bahsedilen sıkıntılardan oldu ama hepsi geçti. şimdiyse tekrar baş ağrısı,titreme,yanmalı karıncalanma ortaya çıktı acaba normal midir …

  1. admin diyor ki:

   Lütfen bir doktora gidin.

   1. cem diyor ki:

    Doktora gittim, dozaj eksik gelmiş deyip iki katına çıkardı. Ben de madem psikolojik bir durum o zaman dozajı arttırmam dedim. Psikoloğa gittim sakın dozajı artırma çok normal bir durum dedi. Sıkıntılar nerdeyse tamamen geçti, çok az kaldı..

 15. aşırı heyecandan dolayı dreksiyon sınavını geçip ehliyeti alamadımbiraz sakin olayım diye kullanacagm bu gün başlıyorum araç kullanımını nasıl etkiler diyor ki:

  Araba kullanmayı nasıl etkiler cipralex kullamaya başlıyorum panik ve heyecandan dreksiyon sınavını geçemiyorum bildiğim şeyi yapamıyorum sınav çok stres yapıyor kullanmalımıyım sizce.

  1. admin diyor ki:

   Bu konuda pek bilgimiz yok ancak denemekten zarar gelmez olmazsa siz yine doktorunuza sorun daha doğru olur.

 16. Mine diyor ki:

  Cipralex yerine günde 2 tane sarı kantaron hapı için cipralex ten daha güzel etkiler göreceksiniz. Hemde doğal,

 17. şeyda diyor ki:

  Merhaba,ciplarex 10 mg 15 gündür yarımtablet şeklinde düzenli olarak alıyorum.Fakat bırakmak istiyorum,bi sakıncası olurmu acaba ?

  1. admin diyor ki:

   Bu konuda mutlaka doktorunuza danışın.

 18. Sibel diyor ki:

  Annamr dr dayım vefat ettikten sonra vermiş çok düşünür çok kurar ve fazla hassas bi kadın ama içmiyo. Eritip suyla yada yiyeceklerinin içine katıp versek sorun olurmu

  1. admin diyor ki:

   Sibel hanım bu tür ilaçlar sadece mide de parçalanması gerekir faydası olur ancak yan etkisi kötü olabilir. iyi günler.

 19. Yılmaz diyor ki:

  cipralexin antenolol ya da metoprolol ile kullanımı güvenlimidir? ikisinden birini sürekli kullanmak zorundayım

 20. bahar diyor ki:

  arkadaşlar bu ilaç harika sakın bırakmayın ilk hafta bendede yan etkiler yaptı ancak 3 aydır kullanıyorum ve sanırım dr 6 ay demesine rağmen ben ömürboyu kullanmak istiyorum.tüm korkularım endişelerimin yerini dinginlik aldı hiç de sersemlik yapmıyor hayata pozitif bakmaya ve kafaya takmamaya başladım

 21. derya diyor ki:

  (Doktor bana 2 sene önce yazmısti aldim bir hafta kadar kullandim..ve sonra dedimki kendime ! Egerki kanser gibi hastalıgı ile başedebilen okadar cok insan varken..ben neden bi depresyonla başedemeyeyim..inaninki bu hayatta hic bir sey canınızı sıkmaya degmez.hic bir sey insanın kendinden daha üstün degildir )Arkadaslar ne olur bünyenizi alistirmayin.hersey sizin elinizde.egerki bu ilaca baslarsaniz bidaha bırakamazsınız..benim arkadasim 15 senedir iciyor vede istedigi halde bırakamıyor.bu durumdan memnun degil.kendi kendinizin doktoru olun inanınki hersey kafada bitiyor.ilaca bagimlı bi halde yasamak inaninki cate degil..ilacı almadan önce bi düsünün ..Allah yardimciniz olsun

 22. nurdan diyor ki:

  ARKADAŞLAR, 5 YILDIR CİPRALEX KULLANIYORUM. ŞU AN 1 AYLIK HAMİLEYİM BIRAKMAM GEREKİYOR. 20 MG DEN 10 A 10DAN 5 E DÜŞÜRDÜM. 5 GUNDUR DE HİÇ İÇMİYORUM AMA BEYNİMDE ŞİMŞEKLER ÇAKIYOR VE SÜREKLİ PANİK HALİNDEYİM….. YARDIMMM…

 23. pelin diyor ki:

  Eşime vermek istiyorum ve tableti kırıp kahvenin içine atabilir miyim kendisi kesinlikle karşı ama aile içi şiddet yaşamaktayız yardımlarınız rica ederim

  1. admin diyor ki:

   Doktorunuza sormadan ve reçetesiz ilaç kullamayınız ve kullandırmayınız.

 24. ahu diyor ki:

  Arkadaslar yaklasik 1 yildir 20 mg kullaniyorum bu ilaci ve cokta memnunum .eskiteki panik korkularim stresim sinirm hic kalmadi.

 25. murat diyor ki:

  hocam bu ilaç rispatuar yapıyormuş ben astım hastasıyım bi zararı olurmu

  1. admin diyor ki:

   Murat bey bu ilacı kesinlikle doktor kontrolünde almalısınız.

 26. selim diyor ki:

  Ben bu ilacı yaklaşık 3 sene önce aldım ve bir ay kullandım yukarıda belirtilen yan etkilerden başka herhangi bir faydasını görmedim fakat depresif halimden de kurtulamadım.Buna bağlı olarak da kalp çarpıntısı da kendisini hissettiriyor. tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum

 27. suna diyor ki:

  ilaci 2 ay once erkek arkadasimin tavsiyesiyle almaya basladim. sinav doneminde stresten uzak durabilmek adina 10mg aliyorum. zaten kendime guveniyorum her seyin ustesinden gelebilirim. kucucuk bi hap benden daha kuvvetli olamaz dedim ve 4 gundur icmiyorum. basim asiri agriyor. ayrica bas donmesi basladi 2 gundur. keske hic baslamadaydim dedim. erkek arkadasimin da 10 mg dan 20 mg cikardi doktor. cocuk 10 gundur mide agrisi cekiyo. sancidan yemek yiyemiyor. simdi de kilo veriyor diye uzuluyor. moral icin gittik bize moralsizlik olarak geri dondu. siz siz olun kucucuk bi hap bizden daha kuvvetli degil. bunu bilin ve baslamayin derim. insanoglu kanseri bile morali yuksek oldugu surece yenebilir. ilaclarin esiri olmayin derim. herkese acil sifalar.

 28. cengiz diyor ki:

  şimdi derdimi anlatacağım,diyeceksin ki doktorunuza danışın.bunu beş altı doktora danıştım,söyledim.yeterli gelmedi.bende kafama o gün ne aklıma hangisi gelirse şarkı nakarat olarak defalarca hatta gün boyu söyleme sorunu oluyor içimde,beynimn içinde.bunun önüne geçemiyorum.atarax paksil gibi ilaçlarda gördüğüm biraz normala dönüyor ama gün içerisinde yarı uykulu yarım tempo olduğunu görünce bıraktım.şimdi madem bu ilacı kullananlarız.kullandık peki sonu olacakmı.kullanmasak da olmuyor.şimdi diyeceksiniz ki herşey kafa da biter.benden de herkese acil şifalar.

 29. Gül diyor ki:

  slm . bu ilacı yaklaşık 1 aydır kullaniyorum , ama bazı günler adet olmadığım halde bi damla kan akıyor . acaba vajinal bi sorun yaparmi ? bide bu ilaçtan en kısa sürede nasıl kurtulabilirim ?

 30. yesim diyor ki:

  Mrb,
  Doktor banada bu ilaci yazdi,
  Normalde hergun birtane kullanmaliyim
  aslinda kontrolede gitmem gerek kullandiktan bit zman sonra
  ama ben cok duzensiz kullaniyorum bazende hic kullanmadim
  Tekrar bastan baslamammi lazim
  yani doktor yeni yazmis gibi?
  dengesiz kullanmak depresyonu dahami cogaltir?

  1. admin diyor ki:

   Siz reçetede yazan miktarı bitirdikten sonra doktorunuza gidin ve kesinlikle nasıl kullandığınızı anlatın size devamını bu duruma dayalı olarak verecek.

 31. şahin diyor ki:

  bu ilacı 1 ay önce doktor tavsiyesiyle aldım ataklarım azaldı huzurlu gibiyim ama pek çok yan etkisi var sırtımda omzumda ağırmalar mide bulantısı iştahsızlık vs..

 32. yenil diyor ki:

  Merhabalar bana tofranil diye bir ilac verdi doktorum agizda kuruluk,terleme ,kabizlik , uyku bozuklugu oldu doktorumu aradim ama her ilacin yan etkisi olur kullanmaya devam et dedi bana koydufu teshiste stres esigi dusuk dedi yardimci olursaniz cok sevinirim

  1. admin diyor ki:

   Yenil hanım doktorunuz nasıl tedavi uyguluyorsa ona riayet edin.

 33. selim diyor ki:

  merhabalar anksiyete bozukluğu için bu ilaca bir ay önce başladım sonra 1 2 hafta içinde biraz iyi olunca bırakmıştım.Doktoruma gittiğimde iyi olduğumu söyledim. OdA kullanma sorun bidaha olursa tekrar baslarız demişti .Şimdi tekrar basladım 6 ay kullanabilirsin dedi doktorum.Bu ilaç ne zaman fayda gösterir.

  1. admin diyor ki:

   Selim bey bu tür ilaçlar tedavisi uzun süren süreçler için kullanılır doktorunuz kontrolünde almaya devam ederseniz her hangi bir problem yaşamazsınız.

 34. selim diyor ki:

  anladim.Tesekkurler

 35. avni.ugurlu diyor ki:

  cipralex seks hayatını nasıl etkiler.

  1. admin diyor ki:

   Yorumu kullananlara bırakıyorum.

   1. erkan diyor ki:

    seks hayatını olumlu etkiliyor.erken boşalmaya çok faydası oldu.

    1. admin diyor ki:

     Erkan bey yorumunuz için teşekkür ederiz.

 36. serpil dalcı diyor ki:

  saçlarım çok dökülüyor ilaçtan olbilirmi acaba cevap bekliyorum

  1. admin diyor ki:

   Serpil hanım ilacın bu tür yan etkileri oluyor ama dönemsel saç dökülmesi de olabilir.

 37. Tuğba diyor ki:

  14 ay tam 4 ayda yarım olmak üzere 18 ay boyunca ciplarex 10mg kullandım. yaklasık 15 gün önce bıraktım. Nedeni ise bu ilaç bende aşırı özgüven yaptı. Her konuda aşırı cesaret sahibi oldum. buda hayatımda sorunlar yaratmaya başladı. 2 hafta baş agrısı yaptı. Aynı zamanda çok gerginim.bu durum geçicimidir. Yada kullanmayı erkenmi bıraktım. hekim kontrolunde kullandım ancak bu an etkiler normalmi

 38. müge diyor ki:

  doktor bana da bugün yazdı yorumları okuyunca korktum açıkcası.Panik atak hastasıyım zaten bu sayılan yanetkileri yaşıyorum o zamn kullanmanın ne faydası var?

  1. admin diyor ki:

   Müge hanım sizin hastalığınızı tam olarak bilemem bu duruma doktorunuz karar verebilir.

 39. toprak diyor ki:

  Hocam bu ilac iyimidir gercekten

  1. admin diyor ki:

   Yorumu kullanıcılara bırakıyorum.

 40. toprak diyor ki:

  Karın kaslarim sikiyorum kendimi çok dinliyorum hastaligimi

 41. Bay Sinirli diyor ki:

  Bana OKB ile sosyal fobi ve depresyon teşhisi kondu. 1. Bu ilaç şiddetli parmak yolmak içimden sayı saymak eşyaları alfabetik sıraya koyma gibi zorlantılarımı düzeltebilir mi? 2. Bir kere bu ilaca başladıktan sonra ilacı bırakırsam bu zorlantılarım ve takıntılarım geri gelicek mi ve ilaç bağımlılık yapar mı ?

  1. admin diyor ki:

   Beyefendi bu tür ilaçlar bir tedavi yönteminin başlangıcı olarak alınır. Doktorunuz size nasıl bir tedavi süreci başlattı bilmiyoruz ancak doktorunuz size ilacı nasıl ve ne şekilde kullanmanızı söylediyse uygulayın doktorunuz en iyisini bilir.

 42. fatih diyor ki:

  cipralex 10 mg ve ketilep ti ayni anda kullanmamiz normalmidir

  1. admin diyor ki:

   Fatih bey doktorunuz uygun görmüşse sorun olmaz.

 43. Fatma Aydın diyor ki:

  Merhaba. Ben yaklaşık olarak 3 aydır cipralex kullanıyorum. Duygusal olarak çok faydasını gördüm ancak ben şu anda bir sınava hazırlanıyorum ve konuları aklımda tutmakta zorlanıyorum. normalde bu kadar zorlanmazdım sınavlara hazırlanırken. cipralexin unutkanlık, dikkat dağınıklığı ve konsantrasyon bozukluğu gibi yan etkileri olabilir mi? kullanmayı bırakmalımıyım sınava kadar? Teşekkürler

  1. admin diyor ki:

   Fatma hanım ilaç yan etkilerinde var ancak bunu kullandığınızı unutursanız size daha çok yardımcı olur yan etki göstermiş ise muhakkak doktorunuza gidin ve test yaptırın yani neden yan etki yapmış gibi.

 44. özenç çelik diyor ki:

  bu ilacı 3 aydır içiyorum alkol almak doğru mudur aldığımda 2 birayla bile çarpıyo sabah miğde bulantısı falan ama ayda 1 falan 2 bira zarar verir mi?

  1. admin diyor ki:

   Bu ilaçla alkol almak pek mantıklı değil. Yan etkileri ağır olabilir . lütfen dikkat edin tedavi bittikten sonraya saklayın zevklerinizi.

 45. deniz diyor ki:

  3 aydır cipralex kullanıyorum kendimi çok daha iyi hissediyorum çok az kilo aldım dikkat ediyorum allahıma binlerce şükürler olsun

 46. Ahmet Gökhan diyor ki:

  Ben de yaklaşık bir senedir cipralex kullanıyorum . Çok çok çok aşırı bir terleme söz konusu acaba normal mi ?

  1. admin diyor ki:

   Ahmet bey bu durum yan etkiler arasında hafif olarak geçiyor ancak siz doktorunuzla bu konuyu hiç görüştünüz mü?

 47. gamze diyor ki:

  Cipralex kullaniyorum yaklasik 1 haftadir..yuzumde sivilce yoktu ilaci kullanmaya basladigimdandir cikmaya basladi..bu ilac sivilce yapar mi ?

 48. Bilge diyor ki:

  Merhaba doktor hanım ben bu ilacı 7-8 senedir kullanıyorum daha kullanmaya devam edeyimmi? Belli bir kullanma zamanı varmıdır? Kilo yapıyor olması beni düşündürüyor.

  1. admin diyor ki:

   Bilge bu ilacı düzenli kullandıysanız muhakkak doktor kontrolünde olmalı bu durumu kendi doktorunuza açın ve yapılacak ne varsa deneyin.

 49. ÖZGÜR diyor ki:

  Yaklaşık 15 gündür kullanmaya başladım. geceleri uykularım bölünüyor. ilk günler mide bulantısı yaptı. gündüz ise sersem gibi dolaşıyorum. biraz başağrısı yapıyor. ayrıca yorgunluk ve uyku ihtiyacım arttı. sürekli uyuma isteğim var. Daha önce cipram kullanmıştım. sertleşme sorunu yapıyordu. şimdi ise bu sorun ortadan kalktı hatta geç boşalma gibi bir artısı var. eskisine göre henüz tedavinin başında olmama rağmen daha mutlu hissediyorum. sanırım yan etkiler geçici. herkes öyle söylüyor. bir süre sonra geçecek diye bekliyorum. Cipram çok işe yaramıştı. bakalım bunda ne olacak. ben doktor kontrolüyle kullanıyorum. yavaş yavaş başlayıp yavaş yavaş bırakmak lazım. kimse kafasına göre kullanmasın. sonuç almak için uzun süre kullanmak gerek.. psikiyatriste görünmeden ve reçetesiz kullanmayın.

 50. umut diyor ki:

  doktor bana tourette sendromu teşhisi koydu ( tik) daha önce çok ilaç kullandım yan etkilerinden sonra onları bıraktım ve doktor dün 10 mg cipralex verdi bu yorumlardan sonra kullanmalımıyım acaba diye düşünüyorum açıkcası korktum

  birde engel raporu için haftaya beni heyet e çıkaracak kaç oranında alabilirim bu konuyla ilgili yorumu olan varmı?

  1. admin diyor ki:

   Durumunuzda olan arkadaşlardan yorum alalım lütfen.

   1. gülsüm göktaş diyor ki:

    mrb ben bu ilacı uzun zamandır kullanıyorum panik atak hastasıyım gayet iyiyim fakat son 1 aydır baş ağrısı ondan da ziyade beynim de yanmalar başladı zamn zamn da dengesiz kullanıyorum.korkutmaya başladı bu durum.ilacımla ilgili bir durummu yoksa başka bir nedenmi öğrenmek istedim. tşk ler

    1. admin diyor ki:

     Gülsüm hanım bu durum biraz hekimlik sanırım sizin doktorunuza gitmeniz gerek.

 51. ebubekir ozturk diyor ki:

  Slm benim esim 6 ay once dogum yapti ve bunalima girdi durmadan aglamalar falan dun acile gittik doktor binu bize tavsiye etti ilk kez icti bi tane ama oglumu agliyor sut istiyor hem kullansa sut verse olurmu yada daha o ilaci icmese sut nezaman vermesi lazim

  1. admin diyor ki:

   bey efendi siz doktorunuza eşinizin emzidiğini söylediniz mi? Bunu bilerek verdiyse doktor sorun olmaz. Hem emzirip hem kullanabilir.

 52. ibrahim diyor ki:

  ben bu ılacı yaklasık 3 aydır kullanıyorum kullanmadıgım zaman ıcınde boynumda ve ayaklarımdabı şok etkısı sankı elektırık çarpmıs gıbı oluyor arastırdım bı sonuc elde edemedım bu ılacı kullanmamamdan olabılır mı cvp beklıyorum

  1. admin diyor ki:

   İlacı kullanan arkadaşlarda cevap bekliyoruz.

 53. Fırat diyor ki:

  Cipralexsi 1 senedir kullanıyorum bazen 2 gün üst üste içmessem sinirleniyorum Öfkemi kontrol edemiyor içtiğim zaman sakinleşiyorum yani bu ilaç sinirli ve öfkesiine hakim olamiyana bire bir

  1. admin diyor ki:

   Fırat bey teşekkürler.

 54. kübra diyor ki:

  mrb.yaklaşık 5 aydır cipralex10 mg kullanıyorum. Migren olup olmadığını anlamak için teşhis koymadan bu ilacı 6 ay kullanmamı istedi. Fakat gebelik şüphem olduğu için 5 gündür bıraktım içmiyorum. Şuan mide bulantım, halsizlik ve aşırı mide bulantısı yaşıyorum. Bu yanetkiler ne zaman geçer acaba?

  1. admin diyor ki:

   Kübra hanım normal hamilelik bulantıları dışında bir durum varsa muhakkak doktorunuza gidin.

 55. alper diyor ki:

  selamlar bende bu ilaci kullaniyorum ama her sabah greyfurt suyu iciyorum buna yan etkisi olurmu simdiden tsk ederim

  1. admin diyor ki:

   Alper bey yan etkisi olmaz sadece faydası olur.

   1. merve diyor ki:

    En basit bir ilacla bile greyfurt suyu icilmemeli ölümcûl olabilir.

 56. Eray diyor ki:

  Iyi günler doktor tavsiyesiyle dün akşam 5 mg bugün sabah 5 mg kullandım yan etkilerini henüz göremedim sadece avuçlarımda terleme oluyor ve ne zaman olumlu yan etkilerini görmeye başlayacağım,doktor bir hafta sürer demişti ama sanki boynumda beni rahatsız eden bir ağrı vardı ama azaldığının farkındayım

  1. admin diyor ki:

   Eray bey boynunuzda ki ağrılar gibi diğer problemlerinizde zamanla kalmayacak geçmiş olsun.

 57. özgür diyor ki:

  merhaba ilacı 1aydır kullanıyorum 10mg günde 1tane alıyorum çagrı merkezinde çalışmaktayım o yogun stres durumu ortadan kalktı mutluyum takıntılarımdan vazgeçtim hayatı akışına bıraktım. bırakırsam ararmıyım bu mutluluk hapını_???

 58. aylin diyor ki:

  Annem bu ilaci bir aydir kullaniyor. 1 yil once bypass ameliyati olmuştu degisen 4 damardan ikisi tekrar tikanmis bunu ogrendikten sonra annemde asiri iç sıkıntısı ve aglama istegi oluyordu. Doktor bu ilaci verdi ilk 15 gun surekli yatma istegi oldu 1 aydir kullaniyor ve 5 kilo verdi zaten zayif olan bunyesi iyice sarsildi. Bulantisi yok ama surekli halsiz ve nerdeyse hic kalkmadan yatitor. Bugun de sinir bosalmasi gibi elleri kollaei adiri sejilde titriyor.

  1. admin diyor ki:

   Aylin hanım geçmiş olsun doktorunuza sorarak daha açıklayıcı bilgi edinebilirsiniz. Belki başka bir tedavi yöntemi uygular yada ilacı keser.

 59. serpil diyor ki:

  Mrb cipralex 20 mg alti ay kullandim iki ay da doktorunun söylemesiyle yarim ictim bir haftadir da icmiyorum bas dönmesi oldu ve beyninde simsek cakiyor sanki.ama sikintilarim geçti mutluyum şuan bas donmelerim normal mi acaba

  1. admin diyor ki:

   Serpil hanım ilaca yeni alışıyorsunuz bir süre sonra bunların hiç biri kalmaz.

 60. seyfettin diyor ki:

  yaşım 52 5 yıldan beri 10 mg.cipralex kullanıyorum son 6 aydır 5 mg a düşürdüm.20 gün öncede tamamen bıraktım ama bu seferde kulaklarımda çok hafif çınlama yaptı ve yapıyor. Bu ilaça kendimi esir etmeyecem.5 mg la benimle nasıl uğraşıyor.bende mücadeleme devam edeceğim.sonucu size bildireceğim.

  1. admin diyor ki:

   Seyfettin bey sonucu merakla bekleyeceğiz iyi akşamlar.

 61. h.ibrahim diyor ki:

  cipralex 10 mg tansiyon ilaçlarıyla etkileşim gösterirmi?aynı anda kullanılabilirmi?

  1. admin diyor ki:

   H.İbrahim bey iki ilaçta hemen hemen aynı görevde kullanılır bir yan etkisi olmaz sanırım ancak dozajını hekiminiz ayarlasa daha iyi olur.

 62. Halilim34 diyor ki:

  Daha önce Lustral ve Cipraleks kullandım ama bir kaç günden sonra bırakmak zorunda kaldım, sebebi ise, cinsel açıdan sıkıntılara neden olması. İstek ve ereksiyon olmasına rağmen, boşalma olmaması. Bunu yaşamayacağım başka benzer / muadili ilaçlar var mıdır.Yardımcı olmanızı istiyorum, lütfen.

  1. admin diyor ki:

   Halil bey bu ilacı doktor kontrolünde aldıysanız bitirmenizi tavsiye ederiz,bu durumu doktorunuza iletirseniz size daha fazla yardımcı olacaktır.

 63. engin diyor ki:

  merhaba ben hasta falan değilim soru sormak istememin nedeni ilacın geciktirici etkisi kullanan arkadaşlarım var ve ilaç baya geciktiriyormuş ilişki uzzun sürüyormuş ben de bu nedenle kullanmak istiyorum acaba kullanırsam kötü yan etkileri olurmu devamlımı kullanmam lazım yoksa ilişkiden 24 saat önce kullanırsam fala olurmu

  1. admin diyor ki:

   Engin bey bu durumla alakalı bilgimiz yok ama kullananlardan yorum alalım.

   1. engin diyor ki:

    sevinirim teşekkürederim

 64. Erdal B. diyor ki:

  Engin bey evet ilacın geciktirici etkisi olduğu bir gerçek, ancak cinsel istek düşüklüğü hissettiriyor. bir süre sonra keyif vermemeye başlıyor.

 65. aras diyor ki:

  merhaba.ben ortadoğuda sağlık kurumlarının çok az olduğu bir bölgede yaşıyorum.o yüzden sizden öğrenmek istediğim şu.1 yıldır novarsc 5 mg amlodipin kullanıyorum ,burdaki aşırı stres ortamında rahatlamam için telefonla ulaştığım bir doktor dostum cipralex 10 mg önerdi.Bu iki ilacıda aynı anda kullandığımda herhangi bir ters etki yaratırmı? tansiyonel bir sorun yada daha başka sorunlara yol açarmı? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. admin diyor ki:

   Aras bey sizinde dediğiniz gibi bu uruma ancak bir doktor karar verebilir.

 66. şule diyor ki:

  Eşimin vefatınden sonra depresiyona girdim hep uymak istiyordum 3 ay oldu cipralex kullanıyorum bu sefer uymakta çok zorlanıyorum sabaha kader oturuyorum bu durum den dolayı daha da mutsuzum

  1. admin diyor ki:

   Şule hanım tedavi yönteminizi değiştirin.

 67. hale boz diyor ki:

  ben bu ilacı bir senedir aile hekimimin kontrolünde alıyorum önce 5 sonra 10 luk 6 aydırda 20 lik alıyorum ilaç bana çok iyi geldi bütün kaygılarımdan ve ezikliklerimden kurtuldum arkadaş ilişkilerim olduğundan dahada iyi oldu babamın ölüyle gelen depresyonu bu ilaçla aştım ve yaşlanmanın (49) verdiği olumsuzlukları bu ilaçla yendim. bu ilacı 2 gün içmesem aşırı alıngan ve çekilmez oluyorum. ancaaaaaak vucudum bu ilaca alıştı artık 20 lik yetmiyor dozu artırabilirmiyim…………

  1. admin diyor ki:

   Hale hanım dozajı zaman geçtikçe artırmışsıznız zaten bence genel bir doktora giderek bu durumu izah edin o size en doğru olanını söyleyecektir.

 68. resat diyor ki:

  1 aydır 10mg ullanıyorum yarım yarım erken boşalmayı çok önlüyor acaba normalmi

  1. admin diyor ki:

   Reşat bey çoğu takipcimizden bu tür şikayetler alıyoruz buda ilacın yan etkilerinden.

 69. lale diyor ki:

  2 yıldır kullanıyorum çalışan bir bayan olarak ne gundelik hayatımı nede iş hayatımda sıkıntı yok hayata karşı direncimi ve insan ilişkilerimde toleransımı koruyucu oldu yani lale memnun :)))

  1. admin diyor ki:

   Teşekkürler lale hanım.

 70. Ayhan diyor ki:

  İlacı doktor tavsiyesi ile alıyorum.Fakat 4-5 gün kullanıyorum baş ağrısı yapıyor bırakıyorum.1hafta sonra tekrar alıyorum.Bu sakıncalımı, Baş ağrısı nı nadıl önleyebilirim.
  Saygılar.

  1. admin diyor ki:

   Ayhan bey ilacı bırakıp tekrar başlamak uygun değil ilacın aşırı yan etkisi olursa (yüksek tansiyon hızlı çarpıntı bayılma hissi gibi)ancak bırakabilirsiniz ilacı daimi kullanın bir sıkıntı kalmaz.

 71. zencefil diyor ki:

  merhaba ben ilacı doktor kontrolünde bıraktım. 5 ay kullandıktan sonra. bırakalı 3 hafta geçti. 2 hafta boyunca hiçbir şikayetim yoktu. ancak son 1 haftadır baş dönmelerim oluyor. ilaca mı bağlıdır yoksa başka bir sebep miv ardır. teşekkürler..

  1. admin diyor ki:

   sayın zencefil ilaca bağlı piskiolojik olabilir kesin tanıyı doktorunuz koyar.

 72. aydın diyor ki:

  doktor tavsiyesiyle kullanmaya başladım bir süre sonra nişanlımla sorunlar yaşadım ve neden bilmiyorum yeni aldığım ilaçların hepsini içtim çok şükür ölmedim hasta da olmadım. yaklaşık bir hafta kafam buz gibiydi. ne sıkıntı ne bir şey…sonradan bıraktım ilacı doktorumdan habersiz… su an çok daha kötü durumdayım sormak istediğim kafamın her daim buz gibi olmasını istiyorum ne yapabilirim?

 73. cihat diyor ki:

  merhaba benim hazırlandığım bir sınav var dikkat eksikliği konsantrasyon bozukluğum var bunun için gittiğim doktor bana cipralex verdi 2 3 gün kullandım burnumdan afadersiniz intihaplar geldi sinizütüm var yanetkileri arasında varoda zaten bıraktım ama ne yapsam bu konuda ben bilgilendirir misiniz dikkat eksikliği sorunum için faydalı olurmu bu ilaç …

 74. zeynep diyor ki:

  Merhaba esim 1 senedir kullaniyor bu ilaci doktor kontrolunde ..simdi bebek yapmak ostiyoruz..olumsuz bir etkisi olur mu bu ilacin..cinsel acidan sorunumuz yok ama cocuk olmasini olumsuz yonde etkiler mi?simdiden tesekkur ederim

 75. bende kullandım iş kafada biter arkadaşlar bence bu ilaçlar zarar bırakınca daha fena hissediyorsunuz kendinizi diyor ki:

  ilaca bağımlı olmayın arkadaşlar bizim doktorlarımız işin içinden çıkamayınca psikolojik değip geçiştiriyorlar

 76. murat kesici diyor ki:

  bu ilaçların faydasını geçici olarak görüyorum kesinlikle tedavi etmiyor bence hafif panik atak hastaları kullanmasın

 77. TUĞÇE ŞİŞKO diyor ki:

  kasık egrım oldu kullandıgım ilk gunden berı ciddi sancılı bı kasık agrısı neden
  ?

Google Reklam