BETASERC TABLET YAN ETKİLERİ

BETASERC TABLET YAN ETKİLERİ

    Betaserc tablet, orta kulak rahatsızlıkları sonucunda ortaya çıkan baş dönmesinde, kulak çınlaması, bulantının eşlik ettiği baş dönmesi durumlarında ve işitme kaybı sorunun da tedavi amaçlı kullanılan ilaçlar grubundandır.

Betaserc tablet kullanıcıları genellikle çok belirgin yan etkilerden şikâyetçi olamamaktadır. Ancak yine de her kullanıcıda farklı yan etkiler görülebilmektedir. En belirgin yan etkisi olarak mide bulantısı ve kusma şikâyetleri gösterilmektedir. Ancak her ihtimale karşı sağlık mazisinde bronşiyal astımı ve mide ülseri sorunu yaşayanların Betaserc tablet kullanımında dikkatli olmaları gerekmektedir. Gastrit ve mide yanması sorunu yaşayanların, astım ve nefes darlığı problemleri yaşayanların Betaserc tablet kullanmadan önce bir hekimden bilgi almaları yerinde olur. Ayrıca böbrek üstü bezlerinde tümör ya da iltihap gibi sorunlar yaşayanlarda Betaserc tablet kullanırken ilgili doktorun tavsiyesine uyması gerekir.

Betaserc tablet, insan vücudu ile uyumlu olarak işlev görmektedir ancak alerji reaksiyon gösteren bünyelerde bazı ciddi yan etkiler gösterebilmektedir. Dilde ve dudaklarda şişmenin yanı sıra göğüste baskı ve ağırlık hissi, nefes alamama durumu ve ciltte kaşıntı, döküntü gibi ciddi yan etkilerden bir ya da birkaçı görülürse, hemen bir sağlık kurumuna müracaat edilmeli ve bu durum bildirilmelidir.

Süt veren annelerin ve hamilelerin Betaserc tablet kullanmaları zorunlu olmadıkça önerilmemektedir. Süt yolu ile bebeğe geçebilen ve aynı şekilde hamilelikte bebeğin gelişimine olumsuz etki edebilen Betaserc, kullanılacaksa muhakkak bir uzmandan fikir alınmalıdır.

betaserc- yan etkileri

betaserc- yan etkileri

Yorumlar

  1. Serap diyor ki:

    Bana doktor yazdı ilacı ama 6 aylık bebeğim var ve emziriyorum sorum şu ki sütte azalma yapar mı ve bebeğim etkilenir mi