AVMİGRAN YAN ETKİLERİ

AVMİGRAN  YAN ETKİLERİ

    Avmigran film tablet, migren ataklarının başlama noktasında tedavi ve rahatlama amacı ile kullanılan ağrı kesici ilaç grubundandır. Kullanıcının migren atağı öncesinde yaşadığı aura aşamasında kullanarak bu sıkıntılı dönemi rahat geçirmeyi hedeflediği Avmigran film tablet de diğer ilaçlar gibi yan etkilere neden olabilmektedir.

Avmigran film tabletin hafif yan etkileri, mide bulantısı kusma ve sersemlik hissidir bu gibi hafif yan etkiler kullanıcının yaşam kalitesinin olumsuz etkilemeyeceğinden, tedavinin devam etmesinde bir sakınca yoktur.

Bazı kullanıcılar bünye olarak daha hassas olduğundan, Avmigran film tabletin yan etkileri de daha ağır olarak hissedilmektedir. Nabız artışı ve buna bağlı olarak huzursuzluk hissi en önemli yan etkilerindendir. Ayrıca şiddetli karın ağrısı, ishal ve kusma da görülebilecek yan etkilerden bazılarıdır. Bunların yanı sıra nabız alamama, ciltte kaşıntı ve döküntü, el ve ayak parmaklarında karıncalanma ve uyuşma, bu tür yan etkilerden bazılarıdır ve kullanıcı bu yan etkilerden yıpranıyorsa ilgili doktor ile iletişim kurarak, tedavinin devam edip etmeyeceği konusunda bilgi almak gerekir.

Alerjik bir bünyeye sahip insanların çoğunda Avmigran film tablet ve diğer ilaçlara karşı hassasiyet bildirilmektedir. Dudaklarda ve dilde şişme, nefes alıp vermede güçlük, bilinç kaybı, görme ve duymada problem yaşama bu tür etkilerden bazılarıdır ve bu sorunlardan birini ya da birkaçını yaşayan insanların hemen en yakın sağlık kuruluşuna başvurmaları gerekmektedir.Avmigran yan etkileri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.